Bodrum atrakcje turystyczne

bodrum atrakcje turystyczneBodrum to tureckie miasto chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Miejsce to lubią zwłaszcza ci, którzy chcą aktywnie spędzać czas, lubią słońce i plażowanie. Bodrum leży nad Morzem Egejskim, istniało już w XIII wieku p.n.e. Znajduje się tu wiele zabytków, w tym Mauzoleum Mauzolosa w Halikarnasie, jeden z Siedmiu Cudów Świata Starożytnego. To doskonałe miejsce i klimat na wakacje. Jego sąsiedztwo z wyspą Kos stwarza dodatkowe możliwości zwiedzania i atrakcyjnego wypoczynku.

Bodrum lokalne wycieczki

Dla tych, co lubią aktywność, warto polecić sporty wodne. Piękna okolica i doskonałe warunki do uprawiania między innymi windsurfingu czy nurkowania, nie powinny zniechęcać także tych, którzy wolą po prostu poleniuchować na plaży. Coś dla siebie znajdą także imprezowicze. Warto skorzystać z bogatej oferty lokalnych klubów i pubów. Miłośnicy historii również będą zachwyceni niezwykłymi starożytnymi zabytkami Bodrum. Jeśli więc szukasz idealnego miejsca na swoje wakacje, to w Turcji znajdziesz wszystko czego potrzebujesz, zarówno do cichego odpoczynku i relaksowania się, jak i do aktywnego spędzenia czasu, ze znajomymi, z rodziną i dziećmi.

bodrum wycieczki fakultatywneAtrakcje turystyczne, które koniecznie trzeba zobaczyć to m. in. zamek świętego Piotra, który wznieśli joannici wykorzystując kamienne płyty z Mauzoleum króla Mauzolosa. Do zamku prowadzi siedem bram. Wewnątrz znajduje się Muzeum Podwodnej Archeologii, w którym można podziwiać jeden z najstarszych odrestaurowanych statków na świecie z XVI wieku p.n.e. Piękne widoki, plaże piaszczyste i kamieniste, roślinność, piękne gaje oliwne, ale też starożytne budowle, nadają temu miejscu wyjątkowy klimat. Ci, którzy chcą zadbać o zdrowie i kondycję, a także piękny wygląd, powinni odwiedzić hamam Bodrum, czyli łaźnię turecką

Bodrum biuro podróży

Oferta biura podróży jest różnorodna, bo atrakcji w Bodrum jest sporo. Nocne życie miasta i możliwość uprawiania sportów przyciąga przede wszystkim ludzi młodych, możliwość zwiedzania i wypoczynku seniorów, a liczne wycieczki i ciekawe miejsca jak chociażby Aquapark, czy Delfinarium - do wypoczynku rodziny z dziećmi.

Wycieczki w Bodrum są organizowane z myślą o turystach w różnym wieku i z różnymi potrzebami. Warto też zwrócić uwagą na atrakcyjne środki transportu. Poza samochodami wycieczki pokonują trasy statkami, kajakami, jachtami. Będąc w Bodrum warto poświęcić dzień na wypad do sąsiednich miejscowości jak chociażby AlanyaSide, czy Marmaris. Dużo hoteli i piękne widoki to raj dla oczu i spokój dla ducha, co pozwala na pełne zrelaksowanie się i aktywny wypoczynek, tak bardzo potrzebny każdemu z nas.

turcja wycieczki fakultatywne