Bezpieczeństwo w Turcji 2019

Nasze Polskie Biuro Podróży w Turcji, organizujące wycieczki fakultatywne z wielu popularnych kurortów takich jak Alanya, Side, Bodrum, Marmaris, Kusadasi, Fethiye, Kemer, Belek, czy Antalya, chce przedstawić aktualną sytuację, tym samym stwierdzić czy w Turcji jest bezpiecznie.

Na chwilę obecną wszystkie kurorty turystyczne są kwalifikowane jako miejsca bezpieczne i nie uzyskujemy żadnych sygnałów świadczących o tym, że może na terenie Turcji występować niebezpieczeństwo w stosunku do turystów. W związku z powyższym wszelkie przygotowania do sezonu turystycznego przebiegają bez żadnych zakłóceń. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o hotele w Turcji, które również przygotowują się do nowego sezonu i będą w pełni gotowe na przyjazd wszystkich turystów chcących spędzić wakacje w Turcji.

MSZ a sytuacja w Turcji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Polsce, w związku z wydarzeniami ostatnich miesięcy, ostrzega przed wyjazdami do Turcji. Jednak jako jedyne tereny niebezpieczne wskazuje te części kraju, które położone są bezpośrednio przy granicy z Syrią, a także w południowo-wschodniej części Turcji, czyli w ogóle nie związane z kurortami czy turystyka zorganizowaną, gdzie nie są i nie będą organizowane wycieczki fakultatywne oraz wyjazdy wakacyjne touroperatorów. Dla wszystkich kurortów, gdzie organizowane są nasze wycieczki fakultatywne, obecnie obowiązuje takie samo ostrzeżenie przed podróżą jak do innych krajów europejskich. Należy również pamiętać, że wizy do Turcji nadal obowiązują każdego przyjezdnego.

Polityka Turcji , media a bezpieczeństwo

Turystyka w Turcji to bardzo ważna gałąź dochodu narodowego. Dlatego Turcja przykłada największych starań aby w kurortach nadmorskich było bezpiecznie. Wzmożone patrole policji, policja cywilna zabezpiecza hotele i ośrodki wypoczynku. Bezpieczeństwo w Turcji to sprawa priorytetowa rządu Erdogana. Tak naprawdę konflikty wewnętrzne z Kurdami to historia ciągnąca się już od lat 60' więc to nie nowość, jedynie teraz bardzo piętnowana i wyolbrzymiana przez media. Poza tym Kurdowie to główni pracownicy w hotelarstwie i gastronomii, a swi chronią swoich

Bezpieczeństwo  w kurortach Turcji: Alanya, Bodrum, Side

Dla nas zwykłych mieszkańców sytuacja nie uległa zmianie. A konflikty przygraniczne odległe o 700km-1200km w zależności od kurortu w linii prostej nie wpływają na nasze bezpieczeństwo w żaden sposób. Mamy tu swoje rodziny, normalnie żyjemy i funkcjonujemy. Zarówno w Alanyi, Side, Bodrum i innych mniejszych kurortach bezpieczeństwo jest stabilne. Można spokojnie plażować, robić zakupy na bazarach czy wybierać się za miasto na wycieczki fakultatywne po Turcji. Oczywiście metropolie jak Stambuł czy Ankara mogą być ryzykowne jak każda duża europejska stolica.

Rezerwacja wycieczek fakultatywnych w Turcji

W nawiązaniu do bieżącej sytuacji w Turcji oraz zwiększonej liczby zapytań dotyczących kwestii bezpieczeństwa przedstawiamy nasze stanowisko w tej sprawie. Sprzedaż wyjazdów wakacyjnych przez touroperatorów jak i naszych wycieczek fakultatywnych przebiega bez zmian w stosunku do zeszłego roku. Żadne loty, czy też wycieczki lokalne nie zostały odwołane ze względów bezpieczeństwa. Informujemy również, iż we wszystkich kurortach turystycznych w Turcji w przeciągu ostatnich kilku lat nie doszło do żadnego zamachu terrorystycznego. Natomiast za ostatnie zamachy w Ankarze nie jest odpowiedzialnie Państwo Islamskie, które odpowiada za większość zamachów w krajach europejskich oraz kurortach w Egipcie, czy Tunezji.

My również będąc na miejscu w Turcji możemy potwierdzić, że bezpieczeństwo w Turcji 2019, na ten moment w kurortach turystycznych w stosunku do zeszłego sezonu nie uległa zmianie i nadal jest spokojnie i w naszym odczuciu bezpiecznie. Nie zaobserwowaliśmy żadnych wzmożonych działań policji ani wojska, gdyż na ten moment nie jest to konieczne. Z tego też tytułu wszelkie wydarzenia kulturalne jak chociażby EXPO 2016 odbyło się tak jak jest było zamierzone, a wakacje w Turcji 2019 które planowaliście nadal mogą się odbyć, dlatego zapraszamy do rezerwacji wycieczek lokalnych.

alanya wycieczki fakultatywne