Side – wycieczki fakultatywne z polskim biurem podróży

Wybierasz się na wczasy do Turcji? Dobrze trafiłeś. Jako największe polskie biuro podróży w Turcji oferujemy wam całą gamę wycieczek fakultatywnych i atrakcji w Side. Możesz posortować wycieczki wg kategorii i upodobań. W ten sposób pomagamy Wam w wyborze odpowiednich wycieczek. Możecie też przeczytać więcej o regionie Side i jego zabytkach tu: http://metintour.pl/wycieczki-fakultatywne/side/ Z wycieczek lokalnych na 1 dzień polecamy wycieczkę do Pamukkale – unikatowy pomnik przyrody lub Zielonego Kanionu o szmaragdowych wodach. Zielony Kanion możecie obejrzeć z lądu na wycieczce Zielone Safari lub popływać po wodach kanionu  statkiem  na wycieczce Zielony Kanion. Z Side stosunkowo najbliżej jest do magicznej Kapadocji w porównaniu do innych kurortów tureckich. Nie wolno ominąć takiej okazji. Polecamy też usługi tutejszej łaźni tureckiej, najlepszej w regionie oraz spływ pontonami na górskiej rzece Rafting.

 

Terminarz Wycieczek

Wybierz datę, aby zobaczyć wszystkie dostępne wycieczki w danym dniu.

 Marzec 2019
MTWTFSS
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Informacje o regionie

Side – miasteczko położone nad Morzem Śródziemnym około 70 km na wschód od Antalyi na ruinach antycznego miasta. Side znaczyło owoc granatu, który w czasach rzymskich był symbolem wierności małżeńskiej. W starożytności było to bogate miasto znane z handlu niewolnikami oraz piractwa.

Uważa się, że  Side powstało w VII w p.n.e. kiedy przybyli tu kolonizatorzy greccy  W III w p.n.e. w Side mówiło sie zupełnie rożnym językiem niż inne ludy greckie. Należał on do grupy języków indo-europejskich. Miasto przechodziło z rąk do rąk, w drugiej połowie IV w p.n.e. było pod panowaniem Aleksandra Wielkiego, a w roku 78 p.n.e. przeszło w ręce Rzymian.  Mieszkańcy miasta wierzyli w bogów pogańskich aż  do IV w n.e. kiedy to stało się miastem chrześcijańskim, a w wieku V i VI było siedzibą  biskupa na region Pamfilia.  Wtedy też miasto przeżywało swój rozkwit aż  do najazdów arabskich w VII w. Wtedy też zostało opuszczone przez mieszkańców, a kronikarz arabski İdris pisze, że  ostatni mieszkańcy opuścili je w roku 1150 i wtedy było juz wymarłe. Nazywano je spalona Antalya.

W latach 1895-97 przybyli tu osadnicy z greckiego Girit i założyli wieś, której pięknie odrestaurowane domy kamienne można podziwiać do dzisiaj. Są w nich stylowe pensjonaty.

Większość zabytków Side pochodzi z czasów rzymskich, głównie z przełomu I II w.n.e.  W samym miasteczku położonym na malowniczym cyplu warto zobaczyć starożytny teatr, agorę, łaźnie i pozostałości świątyni Apollona.

Side jest dzisiaj popularnym kąpieliskiem i centrum turystycznym z licznymi hotelami i pensjonatami o rożnym standardzie centrum są liczne sklepiki oferujące pamiątki oraz wyroby tekstylne, torebki. Można tez poznać smaki kuchni tureckiej w licznych restauracyjkach. Warto udać sie na zakupy do pobliskiego miasta Manavgat, z którym łącza Side liczne minibusy(dolmuşe) jeżdżące bardzo często i zatrzymujące sie na życzenie.

Atrakcje w Side i okolicy:

  • Starożytne miasto Side z portem
  • Świątynia Apollona (czynne 9: 00 – 17: 00, wstęp płatny 5 lir)
  • Muzeum Side (czynne 9: 00 – 17: 00, wstęp płatny 10 lir)
  • Bazar Manavgat – poniedziałek i czwartek 8:00- 19:00
  • Wodospady Manavgat – (czynne 9: 00 – 17: 00) 4 liry
  • Tama Oymapinar -185m wysokości
  • Zielony Kanion – kanion w górach, po którym pływają statki

Do regionu Side należą miejscowości: Kizilagac, Sorgun, Titreyengol, Evrenseki, Ilica, Kumkoy, Colakli, Gundogdu.

Popularne hotele w Side to:  Paradise Side Beach, Pegasos World, Sueno Beach, Club Bone Sunset, Club Side Coast, Colours of Side, Grand Pearl Beach, Grand Side, Crown Serenity, Side Crown Palace, Euphoria Palm Beach, Seher Sun Palace, Seher Sun Beach, Seher Sun Resort,  Larissa Beach, Miami Beach, Sunis Elita Beach, Serenis, Lake  and River, , Side West, Side Sedef.

Zadaj nam pytanie Napisz do nas... Wyślij

Facebook