Marmaris – wycieczki fakultatywne

 

Terminarz Wycieczek

Wybierz datę, aby zobaczyć wszystkie dostępne wycieczki w danym dniu.

 Marzec 2019
MTWTFSS
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Informacje o regionie

Marmaris powstało już w VIw.p.n.e. jako grecka osada Physkos. Centralnym punktem miasta jest port i zamek zbudowany już na początku XIw. a przebudowany w 1522r. na twierdzę obronną (z bazą wojskową) przez największego w historii sułtana Sulejmana Wspaniałego na jego potrzeby w walce o wyspę Rodos. Dziś w zamku mieści się muzeum z ekspozycją rzeźb i okolicznych znalezisk archeologicznych. Wokół zamku nadal można pobłądzić wąskimi uliczkami starego miasta pośród kamiennych domów, które w większości zamieniły się na restauracje i kawiarnie. Zamek zlokalizowany jest obok portu wycieczkowego i mariny jachtowej Netsel, gdzie możemy podziwiać luksusowe jachty z całego świata. Niedaleko stąd znajduje się również morski terminal międzynarodowy skąd odpływają katamarany na pobliską wyspę Rodos. A w centrum miasta plac ze słynnym pomnikiem Ataturka –pierwszego prezydenta Turcji.

 

W Marmaris warto zobaczyć:

Zamek – Kale

Codziennie oprócz poniedziałku

08:30 – 12:00 / 13:00 – 17:30

Wstęp 5TL

Plac 19 maja

Główny plac miejski z fontannami i wieżą zegarową. Co roku właśnie 19 maja przypada w Turcji święto Młodzieży i Sportu i odbywają się liczne parady

Netsel – marina jachtowa

Po drobne rzeczy tj. owoce, słodkości warto wybrać się na typowy gospodarski targ, który odbywa się w Marmaris w czwartki a w Içmeler w środy od wczesnych godzin rannych do ok.19.00. W miejscowościach turystycznych nie ma problemu z kupnem alkoholi. Turcja produkuje bardzo dobre piwa (Efes, Marmara), owocowe wina z winiarni Pamukkale, chociaż „narodowym” trunkiem jest raki – mocna anyżówka pita zwykle po zmieszaniu z wodą (staje się wtedy mętna). Typowe supermarkety spożywcze np. Tansaş Içmeler, Migros oraz Point Centre przy głównej dwupasmowej ulicy Marmaris. Pasaże handlowe znajdujące się w centrum Marmaris oferują bardzo drogie i nie zawsze dobrej jakości produkty.

 

Podajemy też kilka lokalizacji na dobry posiłek:

Tepe Restaurant (z widokiem na całą zatokę, żywa muzyka)

Fellini – w porcie Netsel (dobre ryby!)

Rain – w porcie Netsel z tarasem

Kervan – Armutalan, typowe dania kuchni tureckiej

Polecamy również szaloną zabawę w dyskotekach i barach na słynnej Bar Street, czyli ulicy barów. Wstęp bezpłatny do dyskotek, polecamy nie wcześniej jak 23.00

Po Marmaris, do Içmeler i Turunç można podróżować tzw. dolmuszem, czyli mikrobusem pełniącym funkcję zbiorowych taksówek. Nie mają przystanków – zatrzymujemy je machnięciem ręki, a płacimy kierowcy do ręki. Niezależnie od dystansu uiszcza się tą samą kwotę. Koszt zielonego dolmusza to 2TL a pomarańczowego 3TL. Ceny za przejazdy mogą ulec zmianie w trakcie sezonu. Zatokę przecinają również taksówki wodne, którymi możemy dostać się do Turunc (ok10TL) czy Icmeler, koszt ok 5TL – wypływają z nabrzeża morza w centrum Marmaris.

Do regionu Marmaris należą miejscowości: Yalancibogaz, Siteler, Icmeler, Hisaronu, Turunc.

Popularne hotele w Marmaris to: Blue Bay Platinium, Turunc Hotel, Green Nature, Dora Beach, Pasa Beach, Dora my Meric, elen, Oylum Park, Mirage World, Marmaris Imperial, Pineta Club, Ideal Prime Beach, Golden Rock, Club Palm, Marmaris Resort, Munamar Aqua, CLub Turban.

Zadaj nam pytanie Napisz do nas... Wyślij

Facebook