Kusadasi – wycieczki fakultatywne

 

Terminarz Wycieczek

Wybierz datę, aby zobaczyć wszystkie dostępne wycieczki w danym dniu.

 Kwiecień 2019
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Informacje o regionie

Kusadasi  to niewielkie miasto nad Morzem Egejskim nieopodal starożytnego Efezu. Nazwa miasta oznacza dokładnie wyspę ptaków a pochodzi od rzeczywiście niewielkich rozmiarów wysepki połączonej z lądem wąską drogą. Wyspa nazywana jest Guvercin Ada, czyli wyspa gołębi. Na wyspie lubią przebywać gołębie wokół zlokalizowanej tu ogromnej średniowiecznej twierdzy obronnej, która jest wizytówką miasta. Najważniejsze plaże to Ladies Beach i Long Beach , która ma aż 22km.

Kusadasi zaczęło istnieć w momencie kiedy upadł Efez a jego port został zamulony i nie nadawał się do użytku. Wtedy to genueńscy kupcy zbudowali tu Nowy Port i miasto zaczęło się rozwijać handlowo. W XVIIw. Okuz Mehmet Pasza rozkazał zbudować tu hamam, karawanseraj oraz meczet aby podnieść znaczenie miasta na szlaku handlowym z Europy do Afryki. Niektóre z zabytków z jego czasu przetrwały i służą do dziś (np. karawanseraj), a jego pomnik ozdabia centralny pasaż starej części miasta. Będąc w Kusadasi warto zwiedzić:

  • starożytne miasto Efez oraz sanktuarium Matki Bożej (tzw. Meryemana)
  • port jachtowy
  • twierdzę obronną na Wyspie Ptaków
  • karawanseraj (dziś hotel i miejsce spektakli Nocy tureckiej)
  • promenadę z licznymi pomnikami (prezydenta Ataturka czy pomnikiem gołębi)
  • Park Narodowy Dilek z wieloma dzikimi zwierzętami (m.in. konie)
  • jaskinię Zeusa nieopodal parku Dilek
  • 1 z 10 największych Aquaparków na świecie Adaland

Do regionu Kusadasi należą miejscowości : Pamucak, Davutlar, Sogucak, Guzelcamli, Ozdere, Sigacik, Gumuldur, Seferihisar.

Popularne hotele to: Euphoria Aegean Resort, Club Resort Atlantis, Paloma Pasha Resort, Paloma Club Sultan, Club Grand Efe, Dogan Beach Resort, Maxima Bay, Maxima Paradise, Grand Kurdoglu, Pine Bay, Tusan Beach, Surmeli Efes, Alish, Grand Belish, Asena

 

Zadaj nam pytanie Napisz do nas... Wyślij

Facebook