Kemer – wycieczki fakultatywne

 

Terminarz Wycieczek

Wybierz datę, aby zobaczyć wszystkie dostępne wycieczki w danym dniu.

 Kwiecień 2019
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Informacje o regionie

Kemer to miejscowość nad Morzem Śródziemnym oddalona od Antalyi o 40km. Historia Kemer sięga roku 690 p.n.e. kiedy powstało tu starożytne miasto Phaselis. Do roku 1910 znajdowało sie tutaj osiedle zwane Starą Wsią często zalewane przez powodzie spowodowane górskimi rzekami. Wynikiem licznych powodzi było powstanie jeziora. Aby uchronić swoje domostwa przed powodziami mieszkańcy wsi wybudowali u podnóża gór mur ochronny z kamieni o długości 23 km. To dało nazwę miejscowości. W języku tureckim kemer znaczy kamienny łuk, wał. Do lat 1960 do wsi można było sie dostać tylko droga morska. Kiedy powstał projekt turystycznego rozwoju regionu wybudowano  drogę, która połączyła miejscowość ze światem i spowodowała błyskawiczny rozwój wsi  jako centrum turystycznego. Do gminy należą znane dzisiaj i popularne wioski wakacyjne takie jak Kiriş, Tekirova, Çamyuva, Kuzdere,Göynük, Beldibi. Dzisiaj Kemer jest jednym z najważniejszych jej ośrodków w Turcji.  Z jednej strony 52 km wybrzeża Morza Śródziemnego, a z drugiej majestatyczne Zachodnie Góry Taurus są wizytówką Kemeru. W Kemerze warto odwiedzić:

– plac miejski w centrum miasta z wieżą zegarową i pomnikiem Ataturka

– Muzeum Nomadów

port jachtowy

– starożytne miasto Phaselis słynące z produkcji perfum, którego w swoim podboju nie udało się zdobyć Aleksandrowi Wielkiemu

– starożytne miasto Olympos – ruiny porośnięte lasem z łaźniami rzymskimi, akropolem i ładną plażą

Adrasan – wioska z najpiękniejsza piaszczysta plażą w okolicach Kemeru

– Cirali czyli Chimera –stanowisko z wiecznie płonącymi ogniami z wnętrza ziemi. Swoje pochodzenie ognie wywodzą z mitologii od potwora o nazwie Chimera, który ział ogniem. Szczególnie atrakcyjnie ognie prezentują się o zmroku.

– kanion Goynuk

– szczyt Tahtali 2365n n.p.m. na który można wjechać szybka górską kolejką. W starożytności zwany był Olimpem, jako że wierzono iż mieszkają tam bogowie włącznie z najwyższym Zeusem.

– cotygodniowy czwartkowy bazar

 

Do regionu Kemer należą miejscowości: Kiris, Beldibi, Goynuk, Kemer, Camyuva, Tekirova

Popularne hotele w Kemer to: Champion Holiday Village, MAjesty Mirage, Greenwood resort, Yelken Blue Life, Sailors Park, Sailors Beach, Rose Garden, residence Rivero, Club Hotel rama

 

 

 

Zadaj nam pytanie Napisz do nas... Wyślij

Facebook