Fethiye – wycieczki fakultatywne

 

Terminarz Wycieczek

Wybierz datę, aby zobaczyć wszystkie dostępne wycieczki w danym dniu.

 Kwiecień 2019
MTWTFSS
1234567
89101112
Kwiecień 12x
1314
1516
Kwiecień 16x
171819
Kwiecień 19x
2021
2223
Kwiecień 23x
242526
Kwiecień 26x
2728
2930
Kwiecień 30x
12345

Informacje o regionie

Fethiye jest gminą leżącą nad Morzem Śródziemnym należącą do województwa Mugla w  jednym z najbardziej zielonym i zalesionym regionie Turcji. Sama miejscowość oddalona jest od Mugla o około 130 km. W starożytności zwane Anastopolis, Makri a potem Telmessos według przypuszczeń naukowców założone zostało już 3 tys. lat p.n.e. Dzisiejsza nazwa Fethiye pochodzi od imienia Fethi – narodowego bohatera, pioniera tureckiego lotnictwa. W centrum miasta znajduje się jego pomnik a zaraz obok  odkopany grecki teatr. Uwagę wszystkich przyciągają bardzo charakterystyczne grobowce skalne z IVw.pn.e., z których największy należy do Amyntasa (prawdopodobnie ważna osobistość) a także wielu  licyjskich sarkofagów starożytnych wyrastających z ulic miasta. Jak wiele osad i miast Anatolijskich w ciągu wieków przechodziło z rąk do rąk. Od 11 maja 1919 do 20 czerwca 1920 roku znajdowało się pod okupacją włoską.

Fethiye słynie nie tylko z burzliwej historii, ale też z pięknych plaż oraz ciekawych zabytków znajdujących się w okolicy. Plaża Ölüdeniz nie ma sobie równych na świecie. To tutaj znajduje sie jedyna w Turcji słynna laguna, na której rozmnażają się morskie żółwie o nazwie caretta caretta. Płaża ta w 2006 roku przy 82% procentach głosów na tak wybrana została najpiękniejszą plażą świata.

W pobliżu miejscowości znajdują się takie perły świata starożytnego jak Telmessos, Kaunos, Kadyanda,Tlos,Pınara,Letoon,Sidima, Xantos. Licznie odwiedzane jest również nazywane miastem duchów Kayakoy. Jest to wymarłe greckie miasteczko, które po wojnie turecko-greckiej w 1923r. zostało wysiedlone, a wszyscy Grecy wypędzeni do swego kraju.

Kto lubi przyrodę może skorzystać z rożnych ciekawych rejsów wycieczkowych, które pozwolą nam nacieszyć się widokiem błękitnej laguny Oludeniz jak również odwiedzić słynną Dolinę Motyli.

Jak każde miasto żyjące turystyka oferuje odwiedzającym malownicze restauracje,puby,dyskoteki, miejsca spacerowe, sklepy i kolorowe bazary. A to wszystko w pięknej egzotycznej szacie roślinnej.

 

 

Do regionu Fethiye należą miejscowości: Calis, Fethiye, Oludeniz, Hisaronu, Ovacik.

 

Popularne hotele w Fethiye to: Majesty Tuana, Marcan, Manas Park, Karbel, Telmessos

Zadaj nam pytanie Napisz do nas... Wyślij

Facebook