Bodrum – Polskie Biuro Podróży – wycieczki fakultatywne bez pośredników

Organizowane przez nasze polskie biuro podróży lokalne wycieczki fakultatywne z Bodrum to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie ograniczają swoich wczasów jedynie do leniwego odpoczynku na plaży. Wokół Półwyspu Bodrum znajduje się wiele interesujących miejsc, które należą do najładniejszych w Turcji. Mowa tu o słynnym bawełnianym zamku Pamukkale, które jest niezwykłym cudem natury a także Efez –najlepiej zachowane starożytne miasto w Azji. Sam półwysep można objechać w czasie naszej wycieczki Jeep Safari lub opłynąć statkiem w czasie Błękitnego Rejsu. Do ulubionych wycieczek fakultatywnych z Bodrum należy też Dalyan, rejs po rzece z oglądaniem starożytnych grobowców i żółwi morskich a także rejs na pobliską wyspę grecką Kos. Zapoznajcie się z poniższymi propozycjami wycieczek i rezerwujcie ze zniżkami z Polski przez nasz formularz rezerwacyjny.

 

Terminarz Wycieczek

Wybierz datę, aby zobaczyć wszystkie dostępne wycieczki w danym dniu.

 Marzec 2019
MTWTFSS
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Informacje o regionie

Bodrum

Bodrum leży nad Morzem Egejskim. W swojej historii posiadało aż 3 nazwy. Nazywało się Halikarnas. Kiedy w 353r.p.n.e. zmarł jeden z władców Halikarnasu Mauzolos jego ukochana żona Artemizja zleciła wybudowanie dla niego grobowca. Ogromnych rozmiarów grobowiec nazwano Mauzoleum na cześć zmarłego króla, które to słowa weszło do naszego współczesnego słownika i stało się pierwowzorem mauzoleów słynnych osobowości światowych. Ten cud świata starożytnego dziś można podziwiać w Muzeum Brytyjskim w Londynie.  Następnie w 1402r. Większość przybrzeżnych miejscowości opanowali rycerze zakonu św. Jana z Rodos (joannici) i wybudowali twierdzę –zamek Św. Piotra, a miasto przemianowali na Petronium. Współczesna nazwa Bodrum ewaluowała od słowa Petronium. Dziś zamek mieści jedyne na świecie Muzeum Archeologii Podwodnej ze zbiorami części statków starożytnych i ich bogactw. We współczesnym języku tureckim Bodrum oznacza “loch, piwnicę”.

Bodrum to także festiwale. W maju odbywa się zlot miłośników rowerów, w czerwcu organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy w zamku. W sierpniu polecamy Międzynarodowy Festiwal Baletowy, Festiwal Tanga a w grudniu – Dni Jazzu w Bodrum.

Miasto ma charakter grecki, domy są białe 2-piętrowe, gołym okiem widać mieszanie się kultur greckiej i tureckiej. W samym centrum Bodrum znajduje się port z luksusowymi jachtami a wokół Bodrum mniejsze porty rybackie i wycieczkowe jak również terminal międzynarodowy, skąd odpływają statki na Kos, Rodos i Simi. Poniżej lista atrakcji, które w Bodrum warto odwiedzić.

Zamek krzyżowców oraz Muzeum Archeologii Podwodnej

Codziennie oprócz poniedziałku (do końca września)

9:00 – 17:00

Wstęp 10 lir zamek +10 lir muzeum

Mauzoleum

Codziennie oprócz poniedziałku (do końca września)

8:30 – 18:00

Wstęp 8 lir

Antyczny teatr

Codziennie oprócz poniedziałku (do końca września)

8:30 – 17:30

Wstęp 8lir

Brama Myndosa

Codziennie oprócz poniedziałku (do końca września)

9:00 -17:00

Wstęp 5 lir

Dyskoteka Halikarnas

Niezwykle popularnym i znanym na świecie miejscem w Bodrum jest klub nocny Halikarnas. Otwarcie tej dyskoteki miało miejsce w 1979 roku, a dzisiaj jest najsłynniejsza w Turcji, a może nawet i na kontynencie. Wśród gości Halikarnasu wymienia się takie sławy jak Mick Jagger, Pamela Anderson, czy Dustin Hoffman. Pokazy laserów, zabawa w pianie, najsłynniejsi dj’e świata… Halikarnas postarał się nawet o polską wersję strony www (choć tłumaczenie na nasz język jest raczej zabawne).

Sport

Wybrzeże Egejskie słynie z walk wielbłądów. Bez obaw jednak, ten sport jest zupełnie bezkrwawy. Podczas pojedynku dwa wielbłądy „siłują się”, starając się powalić przeciwnika na ziemię. Bodrum to również ośrodek nurkowy z pięknymi zatokami i wrakami statków. Silne wiatry sprzyjają uprawianiu windsurfingu.

Bazar

Wtorek i piątek to dzień targowy w Bodrum. Warto o tym pamiętać, jeśli będziemy chcieli kupić pamiątki w postaci ubrań czy innych wyrobów lokalnych rzemieślników. Koniecznie, zawsze i wszędzie trzeba się targować! W innym wypadku sprzedawcy będą uważać nas za dziwaków.

Do regionu Bodrum należą miejscowości:

Bodrum, Gumbet, Bitez, Bardakci, Ortakent, Akyarlar, Turgutreis, Kadikalesi, Gundogan, Yalikavak, Golturkbuku, Torba, Icmeler,Yaliciftlik.

Popularne hotele w Bodrum to:

Crystal, Kadikale resort, Armonia Holiday Village, Yelken, Mandarin Resort, Latanya Beach, Isis, Rosso Verde, Golden Beach, Bendis Beach, Petunya, Medisun, Eken resort, Club Shark, Moonstar, Club Acacia, Alta Beach, Bitez Garden Life, Cactus, Family Belvedere, Delta Beach, Ersan Resort, Bodrum Holiday Resort, Feye Pinara, Kefaluka, Kerem Resort, La Blanche, Parilti, Peda Hotels, Yasmin Resort.

Zadaj nam pytanie Napisz do nas... Wyślij

Facebook