Turcja nieruchomości – kup dom lub apartament w Turcji

turcja nieruchomości antalyaTurcja to kraj, który z roku na rok odwiedzany jest przez ogromną ilość turystów. Zapewne niejednemu z nich przeszło przez myśl, że nie chce stąd wyjeżdżać i chciałby tu zamieszkać. Jeśli ta decyzja zostanie dobrze przemyślana to zakup nieruchomości w Turcji nie sprawi wielu problemów, a cała procedura jest podobna do zakupu w Europie, z małymi wyjątkami.

Zakup nieruchomości w Turcji może odbyć się przez Internet a także podczas wizyty, czy urlopu na Riwierze Tureckiej. W jednym i drugim przypadku potrzebne jest przygotowanie umowy kupna-sprzedaży, która jest sporządzana przez Urząd ds. gruntów, czyli tzw. TAPU. Pośrednikiem sprzedaży, który pomoże przebrnąć przez wszelkie formalności jest biuro MetinTour.

Aby zakup nieruchomości Turcja mógł się odbyć i umowa została opracowana zgodnie z wytycznymi potrzebne będą cztery zdjęcia oraz kopia paszportu. Turcja nieruchomości bowiem to temat, wbrew pozorom nieskomplikowany i wszystkim zajmie się TAPU, gdyż to właśnie on prześle umowę do innych urzędów jak chociażby urząd administracyjny w Izmirze, który formalnie potwierdzi, czy dana nieruchomość nie jest położona na wojskowym terenie.

W związku z wydarzeniami ostatnich miesięcy Polskie Biuro Podróży Metintour informuje, że bezpieczeństwo w Turcji 2016 jest ogłoszone przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które nie zmieniło komunikatu dotyczącego bezpieczeństwa na sezon 2016 w Turcji. Z tego też tytułu zarówno wycieczki fakultatywne w Turcji jak i kupno domu w Turcji jest nadal możliwe i nic nie stoi na przeszkodzie aby w tym roku mogło być inaczej.

Kupno nieruchomości w Turcji – ile trwa?

turcja nieruchomości marmarisSama procedura przeniesienia tytułu własności trwa z reguły od ośmiu do dwunastu tygodni, natomiast reszta formalności to proces zajmujący jeden dzień. Aby zakup domu w Turcji dobiegł końca, należy zgłosić się do urzędu TAPU, najlepiej osobiście, w celu odebrania wszystkich dokumentów. Jeśli jednak nie ma możliwość stawienia się po odbiór osobiście, można także przekazać pełnomocnictwo, albo innej osobie, albo jak to zwykle jest rozwiązywane, licencjonowanych pośrednikom sprzedaży. Kupno nieruchomości w Turcji będzie sfinalizowane i tytuł własności zostanie przekazany nabywcy jeśli ureguluje on opłatę za nieruchomość i podatki.

Jeśli wszystko zostanie zakończone, klucze do nowego lokum zostaną wręczone i dom lub apartament w Turcji będzie miał nowego właściciela.

turcja nieruchomości sideJeśli więc spędziłeś kiedyś urlop w Turcji i Riwiera Turecka przypadła Ci do gustu, jak prawdopodobnie każdemu kto tu zawitał, to nic nie stoi na przeszkodzie aby zapoznać się z ofertami na nieruchomości w Turcji. Nie będziesz sobie na pewno zadawał pytania dlaczego warto kupić dom w Turcji, bo już wiesz co przyciąga tylu podróżnych.

Wszystkie hotele w Turcji posiadają wysokie standardy i tak samo jest w przypadku nieruchomości, dlatego kupno domu na Riwierze Tureckiej, lub w centrum kraju to dobra inwestycja, na której można także zarobić, traktując ją jako inwestycję na przyszłość.

Zadaj nam pytanie Napisz do nas... Wyślij

Facebook