Turcja miejsca warte zobaczenia

turcja efezTurcja to kraj oblany z trzech stron ciepłymi morzami – Czarnym, Egejskim i Śródziemnym. To jeden z elementów który sprawia, że chętnie się tam wybieramy na urlop. Nie jest to jedyny argument, gdyż Turcja oferuje przepiękne miejsca do zwiedzania, odpoczynku, aktywnego relaksu i przede wszystkim do zwiedzenia orientalnego kraju. Tylko od Was zależy, w której części tego podzielonego na dwa kontynentu kraju chcecie spędzić swój urlop.

My ze swojej strony gwarantujemy, że zarówno w części europejskiej jak i azjatyckiej znajdziecie coś dla siebie, co sprawi że będziecie tu chcieli wracać po więcej.

1. Stambuł czy Istanbuł?

Stambuł to jedyne miasto na świecie, które położone jest na dwóch kontynentach. To sprawia, że wycieczki do Stambułu są bardzo popularne. Nie jest w tym nic dziwnego – każdy chce zobaczyć, jak w jednym mieście ścierają się elementy europejskie i azjatyckie, a jest to naprawdę interesujące zjawisko począwszy od architektury na kuchni kończąc. W kwestii samej nazwy to obie wersje są poprawne, z tym, że Istanbuł to nazwa używana przez samych Turków, zaś Stambuł to nazwa przyjęta przez resztę świata. Co warto zwiedzić w Stambule? Otóż przede wszystkim nie sposób nie odwiedzić bazyliki Hagia Sophia lub takich perełek architektury jak Błękitny Meczet, czy pałac Topkani. Koniecznie trzeba wybrać się do magicznego miejsca jakim jest Zatopiony Pałac, a na koniec odwiedzić Muzeum Mickiewicza stworzone w domu, w którym zmarł.

2. Antyczne miasto Efez

podróż poślubna do turcjiDoskonale zachowane starożytne miasto, w którym niegdyś mieszkało sto tysięcy ludzi. Efez to doskonałe miejsce na spacer i kontemplacje wśród ruin świątyni Artemidy, zaliczanej do jednego z siedmiu cudów świata. W Efezie zachowała się imponująca fasada biblioteki, teatr, agory, czy antyczne toalety. Tuż obok świątyni Artemidy znajduje się Bazylika św. Jana, w której to napisał swoją Ewangelię i w której został pochowany. Spacer warto zakończyć w Maryemana, miejscu gdzie ostatnie lata życia spędziła Maryja. Na wycieczki do Efezu można dojechać m.in. z oddalonego ok. 35 km Kusadasi, albo z Bodrum lub Alanyi.

3. Kapadocja podziemne miasto

Tego miejsca nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To istna wizytówka Turcji i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Księżycowy krajobraz przyciąga rokrocznie tysiące turystów, więc jeśli jeszcze Was tam nie było to najwyższy czas wybrać się na wakacje do Turcji! Utworzone w wyniku erozji skalne grzyby, tworzą tak zwane skalne kominy, które tworzą fantastyczny widok. Żeby jeszcze lepiej zobaczyć całokształt tego cudu natury warto wybrać się w lot balonem nad Kapadocją. A widok kilkudziesięciu kolorowych balonów nad skalnym miastem zapiera dech w piersiach, dlatego też miejsce to wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

4. Pamukkale

podróż poślubna do turcjiŚnieżnobiałe, wapienne tarasy powstałe w wyniku ochładzania się na powierzchni gorącej wody bogatej w związki wapnia i dwutlenek węgla, wypływającej ze źródeł, tworzy przepiękny widok. Podobnie jak Kapadocja są wpisane na listę UNESCO, co nie powinno nikogo dziwić. Pochodźcie po tarasach lub wykąpcie się w leczniczej wodzie tuż obok nich w przyhotelowym basenie. Przespacerujcie się wśród okolicznych ruin, a zobaczycie zatopione w wodzie antyczne kolumny, które stają się dodatkową atrakcją budującą krajobraz tego miejsca. Jeśli chcesz wybrać wycieczkę do Pamukkale to warto skorzystać z oferty naszego biura podróży.

Wakacje w Turcji o każdej porze roku

Niezależnie od tego jaką porę roku na urlop w Turcji wybierzecie to kraj ten przywita Was doskonałym zapleczem gastronomicznym i hotelowym. Ze względu na klimat śródziemnomorski ciepłych dni jest tu zdecydowanie więcej i to stale od kwietnia do października. Nie mniej jednak nawet jeśli wybierzecie miesiące zimowe to spędzicie tu wspaniały czas. Jeśli jesteście zainteresowani wyciekami do Turcji i wycieczkami fakultatywnymi po Turcji to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego biura podróży MetinTour i rezerwacji wycieczek. Do zobaczenia na miejscu!

alanya wycieczki fakultatywne

Zadaj nam pytanie Napisz do nas... Wyślij

Facebook