Marmaris atrakcje turystyczne

marmaris atrakcje turystyczneJednym z często odwiedzanych przez turystów miast w Turcji jest Marmaris. To miejsce szczególnie atrakcyjne, gdyż kwitnie tu życie towarzyskie przez całą dobę, każdy ma możliwość zabawy, skorzystania z restauracji serwujących lokalne dania, a także może zrobić zakupy, zwiedzać zabytki, poleniuchować na plaży. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego i atrakcyjnego. Marmaris to miasto typowo turystyczne. Na każdym kroku można spotkać zwiedzających. Każde miejsce potrafi zauroczyć swoją niezwykłością, barwnością i klimatem. Historia miasta sięga czasów starożytnych, zabytki są tu szczególnie atrakcyjne, wyjątkowe, odmienne od tych, jakie można zobaczyć w innych zakątkach świata. Należy do nich np. zamek, w którym znajduje się muzeum, gdzie zgromadzono znaleziska z czasów helleńskich i rzymskich z okolic Morza Egejskiego i Śródziemnego, czy Grobowiec Sariany, znanej wieszczki, wybudowany w stylu otomańskim. Turyści też chętnie odwiedzają łaźnię turecką – hamam Marmaris.

Dla każdego turysty pierwszym miejscem, które ogląda w Marmaris jest tzw. Plac z tańczącą fontanną. Tryskająca woda w świetle laserów robi wrażenie na każdym oglądającym. Warto odwiedzić też bazar w centrum miasta, na którym można znaleźć wszelkie towary, od pamiątek po tradycyjne potrawy.

marmaris wycieczki fakultatywne

Marmaris atrakcje turystyczne w okolicy

Podczas pobytu w mieście warto skorzystać z wycieczki na pobliskie Rodos, czy Wyspy Kleopatry znanej z różowego piasku. Ciekawe atrakcje można znaleźć także w pobliżu samego miasta, np. w wiosce Bayir, w której znajdują się antyczne ruiny oraz jedno z najstarszych drzew w okolicy liczące 2300 lat i przynoszące szczęście i długie życie tym, którzy trzykrotnie je okrążą.

Marmaris wycieczki

Wycieczki po mieście i okolicy są niezwykle atrakcyjne dla turystów w każdym wieku. Organizowane jest tu konne safari, quad safari, czy jeep safari. Kilka godzin można spędzić też w parku wodnym, czy uprawiać sport, np. nurkowanie. Turyści mogą też uczestniczyć w życiu nocnym miasta, brać udział w atrakcjach rozrywkowych czy widowiskach. Marmaris biuro podróży dopasuje ofertę do oczekiwań klienta. Ma do zaoferowania atrakcje dla dużych i małych podróżników i miłośników wakacyjnego szaleństwa. Jeśli więc szukasz idealnego miejsca na urlop to wycieczka do Turcji zapewni Ci wszystko czego od niego oczekujesz.

turcja wycieczki fakultatywne

Zadaj nam pytanie Napisz do nas... Wyślij

Facebook