Alanya atrakcje turystyczne

turcja efezAlanya jest urokliwym miastem, jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Ma piękne położenie i wiele miejsc, które z pewnością warto zobaczyć. Należą do nich choćby jaskinie, czy piękne plaże, a także historyczne budowle. Miasto ma niezwykle ciekawą historie sięgająca czasów starożytnych. Mieli tu też swoją siedzibę piraci.

Dla turystów atrakcji turystycznych w regionie jest sporo i wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy wypocząć. Można tu znaleźć coś dla tych, którzy lubią wylegiwać się na plaży, tych którzy wolą zwiedzać podróżując statkiem, tych którzy chcą spróbować lokalnych produktów i kupić oryginalne pamiątki, a także tych, którzy szukają piękna przyrody lub atrakcyjnych zabytków na Riwierze Tureckiej.

Alanya lokalne wycieczki

Turyści chętnie korzystają z oferty całodniowych wycieczek po okolicy. Popularne są rejsy statkiem lub wyjazdy do pobliskich zabytkowych miejscowości. Pozwala to zwiedzić wyjątkowe miejsca znajdujące w pobliżu miasta Alanya .Wycieczki fakultatywne są kierowane także do różnych grup turystów, np. rodzin z małymi dziećmi, czy seniorów.

Wycieczka Turcja Kapadocja to niezwykła podróż w miejsce, które powstało w wyniku działalności wulkanicznej i erozji skał. Nieprzerwanie po dziś zachwycają swoim wyglądem, a wspaniałe jaskinie można zwiedzać razem z przewodnikiem, który dodatkowo opowie z najdrobniejszymi szczegółami wszystkie ciekawostki na temat całej krainy jaką jest Kapadocja.

alanya atrakcje turystyczne w regionieWycieczka Turcja Pamukkale natomiast to podróż w miejsce słynące z wapiennych osadów i basenów wody termalnej. Lecznicze źródła znajdują się także w okolicznych miejscowościach. Uzdrawiająca moc tych wód znana była już w czasach starożytnych. Na terenie Pamukkale utworzono Park Narodowy pod patronatem UNESCO. Wapienne tarasy tworzą przepiękne zjawisko, którego nie sposób pominąć w trakcie wakacji w Turcji.

Wycieczka do Efezu to z kolei wyprawa do niezwykłego miasta, którego początki sięgają IX w. p.n.e. Znane już w starożytności do dziś tętni życiem i zachwyca pięknem i tajemniczą historią. Legendarne początki miasta są wiązane m. in. z Amazonkami. Znajdują się tu ruiny świątyń, gdzie zawędrowali także Apostołowie wraz z Matką Jezusa. W mieście znajduje się wiele zabytków, do najciekawszych należą z pewnością ulica Marmurowa, ruiny świątyni Artemidy (jeden z siedmiu cudów świata), Wielki Teatr na zboczu góry, dwukondygnacyjna Fontanna Trajana, czy Łaźnie Scholastyki.

Atrakcje turystyczne Alanii

Jeśli już zaplanowaliście wyjazd na tegoroczny urlop właśnie do Turcji to Alanya obowiązkowo musi się znaleźć w tym planie. Jeśli nie wybraliście tego kurortu jako miejsce docelowe Waszej podróży to powinniście się do niego wybrać chociażby na jednodniową wycieczkę. Z Biurem Podróży MetinTour jest to możliwe. Wystarczy się z nami skontaktować, zapraszamy!

Zadaj nam pytanie Napisz do nas... Wyślij

Facebook